Atrask Vilnių orientuodamasis

 

 

Orientavimosi sporto klubas „Ąžuolas“ kviečia norinčius išbandyti orientavimosi sportą dalyvauti renginyje „Atrask Vilnių orientuodamasis“. Projektas  bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.
Šiuo projektu siekiame bendradabiaujant su skirtingų Vilniaus rajonų seniūnijomis, bendruomenėmis, neįgaliųjų draugijomis ir bendrojo lavinimo mokyklomis sudaryti sąlygas visoms Lietuvos socialinėms grupėms susipažinti su orientavimosi sportu ir aktyviai praleisti laiką susipažįstant su įvariomis Vilniaus vietomis. 

Užsiėmimai vyksta dviem skirtingais būdais:

  • atskiras mokomasis užsiėmimas bendruomenėms, mokykloms, kurių metu supažindinama su orientavimosi sportu, o vėliau vyksta praktinė pamoka;
  • užsiėmimas kartu su Vilniaus sprintų taurės varžybomis, kurių metu projekto dalyviai gali pamatyti, kaip vyksta orientavimosi sporto varžybos, išbandyti jiems pritaikytas trasas ir pasidalinti savo įspūdžiais su šios sporto šakos entuziastais.

 

Atskiras mokomasis užsiėmimas 

Jeigu norite, jog Jūsų bendruomenėje ar mokykloje vyktų "Atrask Vilnių orientuodamasis" užsiėmimas, kreipkitės el. paštu azuolasosk@gmail.com ir rasime Jums tinkamą sprendimą.

Preliminari programa:

  • teorinė pamoka, kurios metus supažindinsime su orientavimosi sportu, papasakosime, kas yra sportinis žemėlapis ir  kokie yra šio žemėlapio sutartiniai ženklai. Parodysime kaip naudotis kompasu ir aptarsime kitus kilusius klausimus.
  • Praktinė dalis. Jos metu kartu su instruktoriais arba individualiai bus galima įveikti specialiai užsiėmimui paruoštas trasas.

Programa ir renginio struktūra gali būti derinama pagal poreikį.

 

Užsiėmimo kartu su Vilniaus sprintų taure informacija

Registracija, pasiruošimas startui. Atėję į renginį  turite užpildyti dalyvio anketą ir paduoti ją teisėjui. Gausite žemėlapį ir SI kortelę, skirtą atsižymėjimui. 

Startas. Nueikite į startą pažymėtą žemėlapyje trikampiu. Starte būtinai paruoškite SI kortelę – palaikykite ją stotelėje „Išvalyti“ (angl. "Clear") kol sulauksite garso ir šviesos signalų. Nusprendę startuoti pasižymėkite stotelėje „Startas" (angl. "Start") ir sulaukę signalų išbėkite į trasą. 

Starte bus instruktoriai, kurie papasakos daugiau apie orientavimosi sportą ir atsakys į kilusius klausimus.

Trasos įveikimas. Trasa įveikiama nurodyta kryptimi, KP ieškomi nurodyta eilės tvarka. Kiekviename KP pasižymėkite SI kortele sulaukdami garso ir šviesos signalų. Įveikę trasą atsižymėję paskutiniame KP pagal markiruotę pasiekite finišą.

Finišas. Finiše pasižymėkite stotelėje „Finišas“ (angl. "Finish") ir eikite pas teisėją įrašyti rezultato. Palaikykite SI kortelę nuskaitymo stotelėje kol bus įrašytas rezultatas, taip pat Jums bus atspausdinti trasos įveikimo ir tarpiniai laikai. Jei SI kortelę išsinuomavote, grąžinkite ją. Negrąžinę ar pametę SI kortelę turėsite sumokėti kortelės vertės baudą.

Daugiau informacijos apie artimiausią renginį bus paskelbta vėliau. 


Daugiau informacijos apie įvykusius užsiėmimus galite rasti skiltyje „Įvykę renginiai“