Apie klubą

Orientavimosi sporto klubas "Ąžuolas" yra Vilniaus orientavimosi sporto klubas, vienijantis įvairaus amžiaus bei meistriškumo sportininkus. 2016 metais klube yra virš 60 sportininkų: nuo moksleivių iki veteranų, nuo profesionalių sportininkų iki mėgėjų. Ąžuoliečiai  dalyvauja orientavimosi sporto bėgte varžybose ir orientavimosi sporto kalnų dviračiais varžybose Lietuvoje bei užsienyje.

Pagal DBtopas.lt duomenis (2018), nuo klubo įsikūrimo, už "Ąžuolą" yra bėgęs 91 asmuo, iš viso startavę 692 kartus - antras didžiausias kiekis iš visų Lietuvos orientavimosi sporto klubų.

OSK "Ąžuolas" buvo įkurtas 1989 m. T. Umbraso, E. Voverio, D. Bernotavičiaus, S. Stasiulio ir H. Eimonto iniciatyva. Tuo metu klube buvo apie 20 žmonių. Iki 1995 metų, kai klubo veikla buvo sustabdyta, "Ąžuolo" jungtinė komanda iškovojo 2-ą vietą Lietuvos klubų taurėje. 1997 metais "Ąžuolas" buvo atkurtas ir iš karto aktyviai įsiliejo į Lietuvos orientavimosi sporto gyvenimą. Šiuo metu OSK „Ąžuolas“ yra Lietuvos orientavimosi sporto federacijos narys. Nuo 1997 metų OSK „Ąžuolas“ vadovavo E. Voveris, E. Baleišis, V. Bumelytė (Dolgovienė) bei V. Nakvosas.

Jaunieji ąžuoliečiai nuolat būna vieni stipriausių Lietuvoje bei gina Lietuvos garbę tarptautinėse varžybose. Ryškiausias pasiekimas - 2002 m. I. Valaitės iš Pasaulio jaunimo čempionato Ispanijoje parsivežtas sidabro medalis sprinto distancijoje. Taip pat Lietuvai Pasaulio jaunimo čempionatuose atstovavo ąžuoliečiai R. Pogorelovas, V. Zacharenko, V. Staišiūnas, G. Nakvosas, M. Germanavičius, P. Germanavičius ir K. Rutkauskaitė. Nemažas būrys ąžuoliečių taip pat dalyvavo Europos jaunių ir jaunučių čempionatuose bei Baltijos čempionatuose, o jaunimo grupes paliekančius ąžuoliečius greitai pakeičia jaunesni klubo sportininkai.

Suaugusiųjų grupėje ąžuoliečiai taipogi kaunasi dėl aukščiausių apdovanojimų. „Ąžuolo“ nariai E. Voveris, G. Voverienė, I. Kazlauskaitė, L. Bilevičius, I. Valaitė, M. Rimkus, A. Smilgius, R. Pogorelovas buvo daugiamečiai Lietuvos orientavimosi rinktinės nariai, atstovavę Lietuvai Pasaulio, Europos bei Baltijos orientavimosi sporto čempionatuose. Estafečių varžybose "Ąžuolo" komandos labai dažnai būna vienos iš stipriausių tarp visų Lietuvos klubų. Kaip orientavimosi sporto klubas, „Ąžuolas“ yra ne kartą tapęs Lietuvos orientavimosi sporto klubų taurės nugalėtoju bei prizininku, pabrėžiant klubo stiprybę visose amžiaus grupėse turėti stiprius sportininkus.

Jaunuosius sportininkus ruošia klubo valdybos narė, Vilniaus miesto sporto centro trenerė Eglė Staišiūnienė, taip pat prie treniravimo prisidėdavo V. Buišas, E. Voveris bei G. Voverienė. Klubas didelį dėmesį skiria jaunosios kartos orientavimosi sportininkų ugdymui: aktyviai rengiamos sporto stovyklos Lietuvoje bei užsienyje, su vaikais važiuojama į įvairias daugiadienes Europoje, kur jie sutinka savo konkurentus ir patiria neišdildomų įspūdžių. 

Jau tradicija tapo kasmetinė stipriausių "Ąžuolo" sportininkų išvyka į legendines "Jukola" estafetes Suomijoje, pritraukiančias tiek pasaulio elito sportininkus, tiek paprastus megėjus, prijaučiančius orientavimosi sportui. Į klubo komandas patenka tiek stipriausi bėgikai, tiek jauni talentingi sportininkai, o galimybė dalyvauti didžiausiose orientavimosi sporto varžybose ir bėgti tarp šimtų kitų bėgikų yra neįkainiojama patirtis visiems bėgantiems. Siekiame išsiųsti tiek vyrų, tiek ir moterų komandas. Vyrų komanda yra užsibrėžusi tikslą patekti tarp 100 stipriausių dalyvaujančių komandų.

Klubo pasiekimai:

  • Prizinės vietos Lietuvos čempionatuose estafečių trasoje elito grupėje (1 x 1 vieta, 2x 2 vieta, 5x 3 vieta - vyrų, 5 x 2 vieta, 2 x 3 vieta - moterų)
  • 4 kartus laimėta Lietuvos klubų taurė (7 x 2 vieta, 3 x 3 vieta)
  • Aukščiausia pozicija Jukolos estafetėse - 107 (vyrai, - 2015 m.), 197 (moterys - 2016 m.)