Apie klubą

„Ąžuolas“ - tai Vilniaus orientavimosi sporto klubas, vienijantis įvairaus amžiaus bei pajėgumo sportininkus. Ąžuoliečiais esame visi: nuo moksleivių iki veteranų, nuo profesionalių sportininkų iki mėgėjų. Mūsų bendruomenė, be orientavimosi gamtoje, taip pat užsiima varžybų organizavimu, dalyvavimu kitų sporto šakų varžybose.

Ką mes veikiame?

Sportinėje veikloje ąžuoliečiai yra laimėję nemažai apdovanojimų įvairaus amžiaus grupėse Lietuvos OS bėgte čempionatuose bei kitose svarbiose varžybose. Stipriausi klubiečiai, jaunimo bei elitiniai sportininkai, gina Lietuvos rinktinės garbę Pasaulio ar Europos čempionatuose. Kaip orientavimosi sporto klubas, „Ąžuolas“ ne kartą yra tapęs Lietuvos klubų taurės nugalėtoju bei prizininku, taip pabrėžiant klubo stiprybę turėti stiprius bėgikus bei bėgikes visose amžiaus grupėse.

Ąžuoliečius miške galima sutikti bene kiekvieną savaitgalį varžybose ar bėgiojančius po darbo – su žemėlapiu ar be jo! Taip pat, kartu keliaujame į didžiausias orientavimosi sporto varžybas užsienyje, kur su svečia šalimi susipažįstame patirdami nepakartojamą orientavimosi džiaugsmą. Tarp žymesnių varžybų galima paminėti legendines „Jukola“ estafetes Suomijoje ar kelių dienų orientavimosi sporto varžybas Baltijos, Skandinavijos ar kitose Europos šalyse. Klubiečius taip pat galima sutikti besivaržančius bėgimo, multisporto varžybose.

Jaunuosius ąžuoliečius orientavimosi iššūkiams ruošia trenerė Eglė Staišiūnienė, taip pat prie treniravimo prisideda ir kiti aktyviau sportuojantys klubo nariai. Su jaunimu susitinkame po pamokų mokykloje, taip pat vykstame į stovyklas Lietuvoje bei užsienyje, su vaikais važiuojama į įvairias varžybas užsienyje, kuriose vaikai patiria neišdildomų įspūdžių. 

Ąžuoliečiai ne tik dalyvauja orientavimosi sporto varžybose, bet ir jas organizuoja. „Ąžuolas“ nuo savo įkūrimo yra organizavęs nemažai Lietuvos orientavimosi sporto čempionatų įvairiose distancijose, taip pat ir kitas svarbias orientavimosi sporto varžybas. Rudenį bei žiemą organizuojame Vilniaus OS sprintų taurės varžybas, kuriose palaikome orientacininkų sportinę formą šaltuoju metų laiku bei supažindiname su Vilniaus miesto vietovėmis kitu kampu. Rengdami varžybas, orientuojamės į techniškas trasas, įdomias vietoves bei aukštą varžybų rengimo lygį, norėdami pritaikyti geriausias praktikas, su kuriomis nariai yra susidūrę varžybose Lietuvoje bei užsienyje.

Mūsų idėja

„Ąžuolo“ klubas vienija entuziastingus žmones, kurie neabejingi orientavimosi sportui bei gerai kompanijai, todėl klubas gali didžiuotis puikiais rezultatais žaliosiose trasose bei bendradarbiavimu ir parama organizuojant varžybas bei kelionėse. Esame atviri visiems, kuriuos domina aktyvi sportinė veikla gamtoje, fizinė veikla, orientavimosi džiaugsmas bei puiki komandinė dvasia!

Sudomino orientavimosi sportas? Tapk mūsų bendruomenės nariu!

Mus galima rasti Facebooke: Ąžuolas OSK